SPIRU HARET

Forumul studenţilor
Acum este 19/04/2024 06:05
Daţi-ne like pe pagina oficială de FaceBook

Reclame


Ora este UTC + 2 [ DST ]

Acces FREE la Topicuri

Puteţi ajuta la îmbunatăţirea acestui forum
Reguli forum
Citiţi regulamentul înainte de a scrie pe forum
Folosiţi Imagine căutarea înainte de a deschide un subiect nou

Acces FREE la Topicuri

Mesajde AtoM » 13/02/2007 04:20

Propunerea mea este sa lasati accesul "free" la topicuri. Ma refer la faptul (sau cel putin eu asa am vazut) ca nu poti accesa topicurile daca nu esti membru inregistrat.
Ati fii uimiti sa vedeti cate persoane renunta si inchid pagina de explorer doar datorita "efortului" pe care il solicita inregistrarea. Stiu ca e o "nimica toata" dar cred sincer ca puteti promova mult mai bine Forumul daca lasati accesul liber.
Cine vrea doar sa se uite , sa poata si fara a fii nevoie sa fie membru; Numai pt a posta un topic sa fie nevoie de inregistrare.
E doar o idee, dar una verificata cu cativa cunoscuti.
E pacat , pt ca Forumul arata OK si e util. Poate avea o dezvoltare super faina si o viata lunga ...pana la adanci batraneti...[/b]
Avatar utilizator
AtoM
Membru
Membru
 
Mesaje: 7
Membru din: 02/02/2007 02:23
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde lancerego » 13/02/2007 09:45

Accesul este free doar pentru persoanele inregistrate si sunt convins ca multi renunta din cauza "efortului" de a se inregistra, cu toate ca teoretic nu trebuie sa faci decat o singura data treaba asta, forumul permitand "autentificarea automata". Nu vreau sa jignesc pe nimeni dar, in momentul acesta ma intereseaza mai mult calitatea decat cantitatea iar daca in timp vom vedea ca aceasta rstrictionare "dauneaza" in mod sigur o vom scoate.
Asteptam si alte pareri.
Ultima oară modificat de lancerego pe 13/02/2007 19:54, modificat 1 dată în total.
Imagine Informatica ID
"Un om destept nu comite greseli minore"(Goethe)
Avatar utilizator
lancerego
Fondator
Fondator
 
Mesaje: 120
Membru din: 17/01/2007 12:38
Localitate: Buzau
Puncte de reputaţie: 0

Useri Inregistrati

Mesajde Daniel » 13/02/2007 18:59

Eu zic sa ramana free pt cei inregistrati, cei care vor cu adevarat sa contribuie sa isi faca un cont, nu este greu
Bucuresti - Informatica - ID - AN 1
Avatar utilizator
Daniel
Membru
Membru
 
Mesaje: 83
Membru din: 29/01/2007 21:27
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

sa ramina free

Mesajde tabacaru » 14/02/2007 00:22

Acest forumeste creat dupa parerea mea pt a ne ajuta uni pe altii!!! Si deci trebuie sa contribuim toti la el! Cei ce viziteaza doar at nu au nevoie de informatia care se afla pe acest forum!!!
SA RAMINA FREE
tabacaru
Membru
Membru
 
Mesaje: 6
Membru din: 13/02/2007 18:48
Localitate: bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

pentru inregistrare

Mesajde radutady » 02/03/2007 18:14

Eu zic ca daca ai intr-adevar nevoie de acest forum, poti face un mic efort sa scri 3 cuvinte pentru a te inregistra. Nu-ti ia mai mult de cateva secunde. Cei care nu sunt interesati, n-au decat sa nu se inregistreze.
Asa cum spune si lancerego: avem nevoie de calitate nu de cantitate.
radutady
Membru
Membru
 
Mesaje: 7
Membru din: 02/03/2007 16:50
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

mda

Mesajde LucasH » 05/03/2007 23:55

Pai daca e free pentru toata lumea imagineazati google power.Mare figura nu prea sunt profii nostri in privinta navigarii pe net insa un google stiu sa-l foloseasca. Daca il faceti sa-l vada toata lumea vor fi schimbari foarte dese de subiecte fratilor. Eu am gasit un alt forum prin google deci ideea cu privatul e super.
LucasH
Membru
Membru
 
Mesaje: 7
Membru din: 05/03/2007 23:32
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Re: Acces FREE la Topicuri

Mesajde wizzard » 06/03/2007 11:33

AtoM scrie:
Propunerea mea este sa lasati accesul "free" la topicuri. Ma refer la faptul (sau cel putin eu asa am vazut) ca nu poti accesa topicurile daca nu esti membru inregistrat.
Ati fii uimiti sa vedeti cate persoane renunta si inchid pagina de explorer doar datorita "efortului" pe care il solicita inregistrarea. Stiu ca e o "nimica toata" dar cred sincer ca puteti promova mult mai bine Forumul daca lasati accesul liber.
Cine vrea doar sa se uite , sa poata si fara a fii nevoie sa fie membru; Numai pt a posta un topic sa fie nevoie de inregistrare.
E doar o idee, dar una verificata cu cativa cunoscuti.
E pacat , pt ca Forumul arata OK si e util. Poate avea o dezvoltare super faina si o viata lunga ...pana la adanci batraneti...[/b]


Forumul este un club "privat" cu membrii care se supun la acelasi set de reguli, au aceleasi interese, "vorbesc" aceeasi "limba". in conditiile in care accesul este "free" automat vor naviga pe el o multime de "lameri" care se vor multumi doar sa copie solutiile oferite prin munca unor membrii si nu vor posta nimic la randul lor. Ti-ar conveni sa vii pe acest forum free, cum spui tu, si sa nu gasesti nimic pentru ca toti vor face ca si tine si nu vor posta nimic???
Imagine
RISE anul 3, ID
Avatar utilizator
wizzard
Moderator RISE
Moderator RISE
 
Mesaje: 129
Membru din: 16/02/2007 12:27
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Lost Soul » 22/03/2007 14:51

lancerego scrie:
Accesul este free doar pentru persoanele inregistrate si sunt convins ca multi renunta din cauza "efortului" de a se inregistra, cu toate ca teoretic nu trebuie sa faci decat o singura data treaba asta, forumul permitand "autentificarea automata". Nu vreau sa jignesc pe nimeni dar, in momentul acesta ma intereseaza mai mult calitatea decat cantitatea iar daca in timp vom vedea ca aceasta rstrictionare "dauneaza" in mod sigur o vom scoate.
Asteptam si alte pareri.

Cred că există foarte puţini curajoşi (a se citi inconştienţi!) care stochează parola pe PC. ;-) E aiurea să mă autentific de fiecare dată cînd mai vreau să văd ceva. :unsure: Iar dacă nu am chef/timp să răspund, cînd mai intru, toate subiectele rămase fără răspuns apar drept citite. :-( Nu văd utilitatea încuierii forumului. :-/ Ba este, cum mai spunea cineva anterior, cea mai bună metodă de descurajarea a eventualilor utilizatori. :-(
Oare de ce forumurile mari (cu peste 100 000 de mesaje) lasă accesul liber, iar cele micuţe se încăpăţînează să rămînă insignifiante? :-|
Avatar utilizator
Lost Soul
Webmaster
Webmaster
 
Mesaje: 353
Membru din: 22/03/2007 14:23
Localitate: Lost... and never found
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde kronosro » 22/03/2007 15:01

Vezi ca ai posibilitatea sa te autentifici automat.
Daca tot ne consideri un forum insignifiant, de ce te incapatinezi sa postezi atit? Ba mai mult, vrei sa devii si moderator...
Spiru Haret, Mate-Info, ID, an1
Avatar utilizator
kronosro
Membru
Membru
 
Mesaje: 334
Membru din: 20/01/2007 15:02
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Lost Soul » 22/03/2007 15:08

Autentificarea automată se face prin stocarea parolei pe PC. :unsure:
Întrebarea ta mi se pare ceva de genul... Dacă tot eşti bolnav, de ce să mai dai banii pe medicamente încercînd să te vindeci, cînd cu aceiaşi bani îţi poţi cumpăra o frumuseţe de sicriu...
Avatar utilizator
Lost Soul
Webmaster
Webmaster
 
Mesaje: 353
Membru din: 22/03/2007 14:23
Localitate: Lost... and never found
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mishu » 22/03/2007 15:11

Asta este regulamentul forumului , toti cei de aici il respecat ,daca vrei sa fii unul dintre ai nostri va tb, sa il respecti si tu ...e alegerea ta !!
Spiru Haret, Mate-Info, ID, an1
Avatar utilizator
mishu
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 514
Membru din: 19/01/2007 21:00
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Lost Soul » 22/03/2007 15:13

Nu ai înţeles. :-| Nu e vorba de nicio regulă, este o opţiune din Panoul Administratorului. :unsure:
Avatar utilizator
Lost Soul
Webmaster
Webmaster
 
Mesaje: 353
Membru din: 22/03/2007 14:23
Localitate: Lost... and never found
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mishu » 22/03/2007 15:17

"Optiune" obligatorie .....hotarata de noi modeatorii si administratorul forumului.
Spiru Haret, Mate-Info, ID, an1
Avatar utilizator
mishu
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 514
Membru din: 19/01/2007 21:00
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Lost Soul » 22/03/2007 15:27

lancerego scrie:
Accesul este free doar pentru persoanele inregistrate si sunt convins ca multi renunta din cauza "efortului" de a se inregistra, cu toate ca teoretic nu trebuie sa faci decat o singura data treaba asta, forumul permitand "autentificarea automata". Nu vreau sa jignesc pe nimeni dar, in momentul acesta ma intereseaza mai mult calitatea decat cantitatea iar daca in timp vom vedea ca aceasta rstrictionare "dauneaza" in mod sigur o vom scoate.
Asteptam si alte pareri.

Ce e neclar? :-| Te deranjează că există sugestii? :-| Chill out...
Avatar utilizator
Lost Soul
Webmaster
Webmaster
 
Mesaje: 353
Membru din: 22/03/2007 14:23
Localitate: Lost... and never found
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde kronosro » 22/03/2007 15:31

Lost Soul scrie:
lancerego scrie:
Accesul este free doar pentru persoanele inregistrate si sunt convins ca multi renunta din cauza "efortului" de a se inregistra, cu toate ca teoretic nu trebuie sa faci decat o singura data treaba asta, forumul permitand "autentificarea automata". Nu vreau sa jignesc pe nimeni dar, in momentul acesta ma intereseaza mai mult calitatea decat cantitatea iar daca in timp vom vedea ca aceasta rstrictionare "dauneaza" in mod sigur o vom scoate.
Asteptam si alte pareri.

Cred că există foarte puţini curajoşi (a se citi inconştienţi!) care stochează parola pe PC. ;-) E aiurea să mă autentific de fiecare dată cînd mai vreau să văd ceva. :unsure: Iar dacă nu am chef/timp să răspund, cînd mai intru, toate subiectele rămase fără răspuns apar drept citite. :-( Nu văd utilitatea încuierii forumului. :-/ Ba este, cum mai spunea cineva anterior, cea mai bună metodă de descurajarea a eventualilor utilizatori. :-(
Oare de ce forumurile mari (cu peste 100 000 de mesaje) lasă accesul liber, iar cele micuţe se încăpăţînează să rămînă insignifiante? :-|


Daca vrei acces free, cauti un forum deschis. Acesta este un forum privat si ca atare trebuie sa introduci user si parola. Daca nu vrei , nu te forteaza nimeni.
Spiru Haret, Mate-Info, ID, an1
Avatar utilizator
kronosro
Membru
Membru
 
Mesaje: 334
Membru din: 20/01/2007 15:02
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Lost Soul » 22/03/2007 15:34

Dacă nu voiam, nu postam. :-) Logic. :-) Nu am făcut altceva decît să susţin sugestia iniţiatorului acestui topic. ;-) Dacă tu ai vrea o pizza, iar mama ta îţi pune pe masă tocăniţă, te culci flămîndă? :-|
Avatar utilizator
Lost Soul
Webmaster
Webmaster
 
Mesaje: 353
Membru din: 22/03/2007 14:23
Localitate: Lost... and never found
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde kronosro » 22/03/2007 15:39

Ca sa nu mai prelungim inutil discutia, trebuie sa intelegi acest lucru:

Forum privat: este nevoie de autentificare.
Decizia este deja luata, nu se mai schimba nimic.
Daca vrei sa faci parte dintre noi, trebuie sa respecti aceste reguli.

END OF STORY!

PS: Daca tot zici ca ai citit regulamentul, te rog sa-ti completezi profilul.
Spiru Haret, Mate-Info, ID, an1
Avatar utilizator
kronosro
Membru
Membru
 
Mesaje: 334
Membru din: 20/01/2007 15:02
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Lost Soul » 22/03/2007 15:45

Şi unde scrie că o decizie luată nu mai poate fi schimbată? :-|
Dacă pentru tine este end of story, nu mai scrie, nu îţi forţează nimeni mînuţa. ;-) Poate că pe unii ne interesează subiectul. :smile:

EDIT :arrow: Unde am zis că am citit regulamentul? :-| În primul rînd nu văd niciun regulament...
Avatar utilizator
Lost Soul
Webmaster
Webmaster
 
Mesaje: 353
Membru din: 22/03/2007 14:23
Localitate: Lost... and never found
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde kronosro » 22/03/2007 15:47

Poate nu ai vazut PS?
Spiru Haret, Mate-Info, ID, an1
Avatar utilizator
kronosro
Membru
Membru
 
Mesaje: 334
Membru din: 20/01/2007 15:02
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0


Mesajde wizzard » 22/03/2007 20:41

Domnilor, Doamnelor, Doamnisoarelor, sa nu iesim din normalitate.
Lost este membru al forumului OFICIAL al SPIRU HARET, deschis de curand, fiind probabil fie unul dintre cei care lucreaza la Departamentul de IT al USH fie un cadru didactic "incognito".
Macar Lost are buna cuviinta de a folosi acelasi avatar si sig ca pe forumul oficial al USH, si nu face uz de alte usernames pentru a spiona discutiile care au loc pe forumurile "neoficiale" (dar cu infinit mai multi membrii) ale studentilor de la USH.

Nu are rost sa intrati in controverse cu Lost.
Prpun sa ne vedem de discutiile noastre, de pregatirea pentru sesiunea din vara.
Imagine
RISE anul 3, ID
Avatar utilizator
wizzard
Moderator RISE
Moderator RISE
 
Mesaje: 129
Membru din: 16/02/2007 12:27
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde lancerego » 23/03/2007 00:53

Citat:
Nu am făcut altceva decît să susţin sugestia iniţiatorului acestui topic.

Am "marcat" parerea ta despre acest subiect dar, forumul va ramane in continuare inchis pentru vizitatori.
Citat:
În primul rînd nu văd niciun regulament...

Nu e vina nimanui ca nu ai vazut regulamentul... asta se poate lectura fara autentificare.
Imagine Informatica ID
"Un om destept nu comite greseli minore"(Goethe)
Avatar utilizator
lancerego
Fondator
Fondator
 
Mesaje: 120
Membru din: 17/01/2007 12:38
Localitate: Buzau
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Lost Soul » 23/03/2007 17:04

L-am văzut, dar am crezut că am avut un deja-vu. :lol: [url]http:/************
Nu te critic că l-ai copiat, dar era bine dacă ai fi copiat un regulament ceva mai inspirat. :unsure: Mă rog... Poate îl mai modifici în timp, pt. că în stadiul actual este destul de evaziv. :-P (Mărturisesc că am rîs cel puţin 5 minute cînd l-am citit :innocent:)

Mulţumesc Wizzard, pt. că m-ai apărat. :-)
Avatar utilizator
Lost Soul
Webmaster
Webmaster
 
Mesaje: 353
Membru din: 22/03/2007 14:23
Localitate: Lost... and never found
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mishu » 23/03/2007 17:34

Nu prea inteleg ce nu iti convine??!!! Daca nu esti multumit de acest forum si nu se ridica la asteptarile tale , poti sa ne "ignori" . Din cate ai observat esti singurul pe aici care bate campii si se cearta cu toata lumea . Chiar nu poti sa incetezi cu discutiile astea in contradictoriu si sa faci ceva mai util ? Ca de exemplu sa iti ajuti colegii la rezolvarea grilelor.....pt. asta e acest forum , sa ne ajutam , nu sa pierdem timpul cu discutii inutile.
Spiru Haret, Mate-Info, ID, an1
Avatar utilizator
mishu
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 514
Membru din: 19/01/2007 21:00
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Lost Soul » 23/03/2007 17:48

Ar fi bine să fie ultima dată cînd mă mai insulţi. :-| Dacă vrei să îi spui cuiva că bate cîmpii, caută-ţi altă ţintă. ;-) Eu nu îţi permit. Fii obraznic cu cine îţi permite, nu cu mine. :-)
Nu ştiu ce ţi se pare neclar. :-| Am zis că regulamentul este destul de evaziv. După părerea mea se puteau face cel mult 10 reguli "mari şi late". :smile: Dacă ţi se pare că mă cert cu cineva, permite-mi să îţi spun că te supra-apreciezi. ;-)
Dacă este ceva neclar, este sugestia lui Kronosro de a-mi completa profilul. :-|
Şi apropos... şi tu eşti liber să mă ignori dacă nu mă placi. :-) Te asigur că nu m-ar deranja cîtuşi de puţin. :-P
Avatar utilizator
Lost Soul
Webmaster
Webmaster
 
Mesaje: 353
Membru din: 22/03/2007 14:23
Localitate: Lost... and never found
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid
Nume utilizator:
Subiect:
Mesaj:
Zâmbete
:D :) :( :o :shock: :? 8-) :)) X( ;;) :oops: :(( :roll: :wink: :| ~X( :x :mrgreen: :twisted: [-X :arrow: /:) O:-) :)] =; [-( :-? :-$ :sick: :)]- L-) :tongue: :whistle: :pray: =P~ #-o :-??
Vezi mai multe zâmbete
Dimensiune font:
Culoare font
Întrebare
Ce an a fost anul trecut?:
Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
 

Următorul

Mergi la:  

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: DotNetDotCom.org [Bot] şi 10 vizitatori

cron

Reclame

Furnizat de phpBB | phpBB România
Afiliaţi: Lucrări de licenţă | Lucrări la comandă | Reparaţii televizoare | Divina's Boutique | Livrare cadouri în Spania
Link-ul tău aici | Link-ul tău aici | Link-ul tău aici | Link-ul tău aici | Link-ul tău aici


Găzduire Web - Hostico