SPIRU HARET

Forumul studenţilor
Acum este 17/05/2024 07:52
Daţi-ne like pe pagina oficială de FaceBook

Reclame


Ora este UTC + 2 [ DST ]

Arie speciala

Conversaţii interne

Arie speciala

Mesajde lancerego » 11/02/2007 21:18

Acesta arie este vizibila numai admin/moderatorilor. 8-)
Aici putem posta anunturi administrative de ordin tehnic care ne privesc numai pe noi; adica posturi sterse, sugestii lipire posturi, anunturi de posturi care s-au lipit, subiecte despartite etc.
Imagine Informatica ID
"Un om destept nu comite greseli minore"(Goethe)
Avatar utilizator
lancerego
Fondator
Fondator
 
Mesaje: 120
Membru din: 17/01/2007 12:38
Localitate: Buzau
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde kronosro » 12/02/2007 22:10

poate ar fi bine ca sa existe pe fiecare sectiune 1-2-3 moderatori.
Asa va fi mai usor de controlat fiecare sectiune...
Iar moderatorii de pe o sectiune sa fie doar useri in celelalte.
Spiru Haret, Mate-Info, ID, an1
Avatar utilizator
kronosro
Membru
Membru
 
Mesaje: 334
Membru din: 20/01/2007 15:02
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde kronosro » 13/02/2007 10:28

ce inseamna utilizatori ascunsi?
EX. In total aici sunt 18 utilizatori conectati : 7 Inregistrati, 2 Ascunsi si 9 Vizitatori [ Administrator ] [ Moderator ]
merci!
Spiru Haret, Mate-Info, ID, an1
Avatar utilizator
kronosro
Membru
Membru
 
Mesaje: 334
Membru din: 20/01/2007 15:02
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde lancerego » 13/02/2007 10:37

Utilizatori care au ascuns indicele de conectare. In profil este o intrebare "ascunede-ti indicele de conectare" --- da; nu.
Imagine Informatica ID
"Un om destept nu comite greseli minore"(Goethe)
Avatar utilizator
lancerego
Fondator
Fondator
 
Mesaje: 120
Membru din: 17/01/2007 12:38
Localitate: Buzau
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde kronosro » 13/02/2007 14:21

URA!!!
Am atins mia de useri! :beer2:
Spiru Haret, Mate-Info, ID, an1
Avatar utilizator
kronosro
Membru
Membru
 
Mesaje: 334
Membru din: 20/01/2007 15:02
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde lancerego » 13/02/2007 19:17

:-) M-a luat prin surprindere momentul ... nu am fost atent deloc la numarul userilor.
La cat mai multi,da activi :w00t:
Imagine Informatica ID
"Un om destept nu comite greseli minore"(Goethe)
Avatar utilizator
lancerego
Fondator
Fondator
 
Mesaje: 120
Membru din: 17/01/2007 12:38
Localitate: Buzau
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde kronosro » 13/02/2007 19:46

asta incercam sa-ti spun: sa raminem doar cei activi, restul pot sa dispara. Nu e corect ca uniisa trudeasca iar altii sa culeaga. OK, nu stie toata lumea , dar macar 1 post asa de control (macar un MULTUMESC fraierilor!) ar putea sa puna.

Dar, tu esti admin, tu decizi.

Oricum, nu cred ca ti-ai imaginat vreodata ca vei avea asa un succes.

Bafta pe mai departe!
Spiru Haret, Mate-Info, ID, an1
Avatar utilizator
kronosro
Membru
Membru
 
Mesaje: 334
Membru din: 20/01/2007 15:02
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mishu » 17/02/2007 16:13

La unele facultatii se poate intra fara autentificare , de ex. LLR si SJAB.
Spiru Haret, Mate-Info, ID, an1
Avatar utilizator
mishu
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 514
Membru din: 19/01/2007 21:00
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde lancerego » 17/02/2007 18:07

Alea sunt sectiunile care le-am facut ultimele si am uitat sa le modific modul de vizualizare. Batranetea, ce sa-i faci ;-)
Imagine Informatica ID
"Un om destept nu comite greseli minore"(Goethe)
Avatar utilizator
lancerego
Fondator
Fondator
 
Mesaje: 120
Membru din: 17/01/2007 12:38
Localitate: Buzau
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde sede0202 » 17/02/2007 21:53

O idee excelenta cu cei care nu posteaza mai deloc. Mai mult, cei care posteaza doar prostii (off topic) cred ca ar trebui avertizati. Nu cred ca este cazul sa se posteze doar de amorul artei.
AM RENUNTAT LA LUPTA!!!
Avatar utilizator
sede0202
Membru
Membru
 
Mesaje: 168
Membru din: 02/02/2007 12:16
Localitate: Anywhere
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mishu » 18/02/2007 09:15

Cei care nu posteaza mai deloc poate nu se pricep , si decat sa vb. numai prostii mai bine sunt rezervati . Eu zic sa fim mai ingaduitori sa se poata ajuta toata lumea ; poate vom avea si noi un examen la care sa depinde de altii!!!?
Eu voi fi de acord cu ce decideti voi , este doar o parere.
Ar tb. sa facem ceva cu cei care pun titluri de genul "Vezi" sau "Salut" sau "???" , sunt titluri care nu semnifica nimic.
Spiru Haret, Mate-Info, ID, an1
Avatar utilizator
mishu
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 514
Membru din: 19/01/2007 21:00
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde kronosro » 18/02/2007 12:15

Tocmai am inchis un topic numit SALUT in sectiunea Educatie Fizica si Sport.
Sede0202 a punctat primul acolo iar eu am inchis topicul.

@mishu
Stiu ca tu esti mai ingaduitoare, insa, sesiunea este aproape de sfirsit. E adevarat, nu toti stiu atit de multe incit sa intre in discutii insa, banuiesc ca deja au dat citeva examene....
Asa cum spuneam, macar un simplu MULTUMESC sa fi spus si ei. Asa cel putin, cei care s-au straduit sa rezolve niste exercitii, vor avea o satisfactie. Posturile lor au ajutat pe altcineva. Iar acel altcineva nici macar un merci nu zice.
Mie unul nu-mi place aceasta atitudine. In plus, printre cei care nu posteaza (sint convins de asta) sint si profi. Nu au interes sa posteze ci doar se informeaza. Am putea sa scapam de ei.

@lancerego
cum se poate edita titlul subiectului?
cum se poate da avertisment? cine il poate da?
Ultima oară modificat de kronosro pe 18/02/2007 12:32, modificat 1 dată în total.
Spiru Haret, Mate-Info, ID, an1
Avatar utilizator
kronosro
Membru
Membru
 
Mesaje: 334
Membru din: 20/01/2007 15:02
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mishu » 18/02/2007 12:31

Nu stiu de unde ideea asta cu profii....eu cred ca ei ar fi mandri sa vada ca , chiar se munceste la rezolvarea exercitiilor. Treaba cu multumesc tine de educatia fiecaruia , nu cred ca poti impune cuiva sa fie amabil daca nu ii sta in caracter.
Eu ma supun majoritatii , cum decideti asa facem.
Spiru Haret, Mate-Info, ID, an1
Avatar utilizator
mishu
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 514
Membru din: 19/01/2007 21:00
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde lancerego » 18/02/2007 12:33

Deocamdata nu mi se pare corect sa impun un nr. de mesaje pt. a tine contul activ. Imi este teama ca o sa se abereze numai de dragul de a tine contul activ.
Citat:
@lancerego
cum se poate da avertisment? cine il poate da?

Avertismentul il poate da olricare din voi pe PM pentru unele abateri. E bine sa deschideti o rubrica separata, aici pe arie, pentru a tine evidenta celor care a primit avertismente si desigur sa cunoasca toata lumea din echipa.
Eu nu sunt adeptul educatiei cu parul dar, daca se impune e ok. ;-)
Citat:
Ar tb. sa facem ceva cu cei care pun titluri de genul "Vezi" sau "Salut" sau "???" , sunt titluri care nu semnifica nimic.

Si pe mine ma sacaie subiectele astea.... ma gandesc ca o cale de mijloc sa deschidem in cadrul facultatilor un subiect "Aberatii" si acolo sa mutam cam tot ce este pt. trash.
Imagine Informatica ID
"Un om destept nu comite greseli minore"(Goethe)
Avatar utilizator
lancerego
Fondator
Fondator
 
Mesaje: 120
Membru din: 17/01/2007 12:38
Localitate: Buzau
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde kronosro » 18/02/2007 12:46

nu e mai simplu sa editam titlul? poate acel subiect/post contine informatii folositoare :-/
Spiru Haret, Mate-Info, ID, an1
Avatar utilizator
kronosro
Membru
Membru
 
Mesaje: 334
Membru din: 20/01/2007 15:02
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde lancerego » 18/02/2007 13:02

Normal ca pt. cel care are un continut pertinent nu se inchide ci doar se editeaza si se atrage atentia userului.
Ma referam la cele car nu au nici un... cele care pot fi considerate "gunoi".
Imagine Informatica ID
"Un om destept nu comite greseli minore"(Goethe)
Avatar utilizator
lancerego
Fondator
Fondator
 
Mesaje: 120
Membru din: 17/01/2007 12:38
Localitate: Buzau
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde kronosro » 18/02/2007 13:04

eu ma refeream la editarea titlului
Spiru Haret, Mate-Info, ID, an1
Avatar utilizator
kronosro
Membru
Membru
 
Mesaje: 334
Membru din: 20/01/2007 15:02
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mishu » 18/02/2007 13:29

Sunt de acord cu subiectul "aberatii" dar cu o conditie: cand il deschidem primul mesaj sa fie : AICI VOR FI MUTATE TOATE SUBIECTELE CARE NU AU UN TITLU CORESPUNZATOR".
Nu chiar asa dar in orice caz sa anuntam si de ce procedam asa ,poate cu putin noroc isi vor da seama si acest subiect va fi gol. :yes:
Spiru Haret, Mate-Info, ID, an1
Avatar utilizator
mishu
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 514
Membru din: 19/01/2007 21:00
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mishu » 18/02/2007 13:40

Sunteti cam rautaciosi deja cu lumea : "tu nu te uiti?" , "tu nu citesti?" . Nu va mai pierdeti rabdarea ca o sa ne pierdem "clientii" .
Si fara suparare dar mai propun ceva : daca unul din noi face observatie , eu cred ca este suficient ,nu are rost sa mai intervina si a doua persoana pt. inca o observatie pe acelasi subiect : in primul rand submineaza autoritatea primului si in al doilea rand nu vad rostul.



P.S Si uite asa mi-am iesit si eu un pic din fire , scuzele de rigoare daca s-a suparat unul din voi pe mine. :respect:
Spiru Haret, Mate-Info, ID, an1
Avatar utilizator
mishu
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 514
Membru din: 19/01/2007 21:00
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde lancerego » 18/02/2007 16:29

Citat:
Sunteti cam rautaciosi deja cu lumea : "tu nu te uiti?" , "tu nu citesti?" . Nu va mai pierdeti rabdarea ca o sa ne pierdem "clientii" .
Si fara suparare dar mai propun ceva : daca unul din noi face observatie , eu cred ca este suficient ,nu are rost sa mai intervina si a doua persoana pt. inca o observatie pe acelasi subiect : in primul rand submineaza autoritatea primului si in al doilea rand nu vad rostul.

Si eu sunt de acord cu @mishu; nu va "calcati pe picioare unul pe altul";eventual cand unul are "scapari" anuntati pe aria asta si cel in cauza va lua masuri.
Citat:
eu ma refeream la editarea titlului

Si eu tot la titlu... sa zicem cele care merita editate e ok. dar, s-a mai facut lucrul acesta....
Citat:
Sunt de acord cu subiectul "aberatii" dar cu o conditie: cand il deschidem primul mesaj sa fie : AICI VOR FI MUTATE TOATE SUBIECTELE CARE NU AU UN TITLU CORESPUNZATOR".

Nu ma refer la cele care nu au un titlu corespunzator ci la cele care chiar sunt aberati.... de ex. e unul acum"Vezi" .Asa cum spune si @Kronosro subiectele care "promit" dar, nu au un titlu OK se pot edita si anunta userul ca nu a scris tocmai ce trebuia.
Tot spun ca userii trebuiesc anuntati, instiintati pt. ca foarte multi nu au nici o treaba cu calculatorul sau cu net-ul; de aceea noi trebuie sa explicam ca in viitor sa nu mai repete aceeasi greseala.
Imagine Informatica ID
"Un om destept nu comite greseli minore"(Goethe)
Avatar utilizator
lancerego
Fondator
Fondator
 
Mesaje: 120
Membru din: 17/01/2007 12:38
Localitate: Buzau
Puncte de reputaţie: 0

aranjarea topicurilor

Mesajde sede0202 » 18/02/2007 17:28

Eu ma gandeam in primul rand sa contactez un membru activ de la o anume facultate si sa imi dea materiile la care au examen. Astfel, daca noi am aranja asa cum este la MI an 1 nu cred ca ar aparea multe subiecte deschise aiurea si s-ar duce direct pe ce-i intereseaza. Spre exemplu la Facultatea de Psihologie si la Marketing deschid subiect cu Informatica si cine vrea intra acolo si face ce trebuie.
AM RENUNTAT LA LUPTA!!!
Avatar utilizator
sede0202
Membru
Membru
 
Mesaje: 168
Membru din: 02/02/2007 12:16
Localitate: Anywhere
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde kronosro » 18/02/2007 18:46

mishu scrie:
Sunteti cam rautaciosi deja cu lumea : "tu nu te uiti?" , "tu nu citesti?" . Nu va mai pierdeti rabdarea ca o sa ne pierdem "clientii" .
Si fara suparare dar mai propun ceva : daca unul din noi face observatie , eu cred ca este suficient ,nu are rost sa mai intervina si a doua persoana pt. inca o observatie pe acelasi subiect : in primul rand submineaza autoritatea primului si in al doilea rand nu vad rostul.



P.S Si uite asa mi-am iesit si eu un pic din fire , scuzele de rigoare daca s-a suparat unul din voi pe mine. :respect:



OK. nu ma supar. E bine ca mi s-a atras atentia. Nu am facut-o cu nici o intentie de subminare. Am facut observatia/ile pentru a sti ca am unit postul respectiv cu cel care trebuie (sau mai vechi).
Scuze daca cineva s-a simtit lezat/a
:sorry:
Spiru Haret, Mate-Info, ID, an1
Avatar utilizator
kronosro
Membru
Membru
 
Mesaje: 334
Membru din: 20/01/2007 15:02
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Re: aranjarea topicurilor

Mesajde lancerego » 18/02/2007 20:34

sede0202 scrie:
Eu ma gandeam in primul rand sa contactez un membru activ de la o anume facultate si sa imi dea materiile la care au examen. Astfel, daca noi am aranja asa cum este la MI an 1 nu cred ca ar aparea multe subiecte deschise aiurea si s-ar duce direct pe ce-i intereseaza. Spre exemplu la Facultatea de Psihologie si la Marketing deschid subiect cu Informatica si cine vrea intra acolo si face ce trebuie.

Excelenta idee. :-) Spor la treaba.
Imagine Informatica ID
"Un om destept nu comite greseli minore"(Goethe)
Avatar utilizator
lancerego
Fondator
Fondator
 
Mesaje: 120
Membru din: 17/01/2007 12:38
Localitate: Buzau
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mishu » 18/02/2007 22:04

Nu am facut referire la nimeni , era valabil pt. toti trei ........imi scuze daca am jignit pe cineva. Iertare.....
Spiru Haret, Mate-Info, ID, an1
Avatar utilizator
mishu
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 514
Membru din: 19/01/2007 21:00
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mishu » 19/02/2007 10:04

Ce facem cu @Stalin? Vb. numai prostii , i-am facut observatie de nenumarate ori , i-am sugerat sa incetam cu discutiile si nimic , sunt o gramada de restantieri la geometrie si el vb. aiurea . Poate ii trimite cineva un PM de "bine" .....eu mi-am racit gura de pomana pana acuma.
Spiru Haret, Mate-Info, ID, an1
Avatar utilizator
mishu
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 514
Membru din: 19/01/2007 21:00
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid
Nume utilizator:
Subiect:
Mesaj:
Zâmbete
:D :) :( :o :shock: :? 8-) :)) X( ;;) :oops: :(( :roll: :wink: :| ~X( :x :mrgreen: :twisted: [-X :arrow: /:) O:-) :)] =; [-( :-? :-$ :sick: :)]- L-) :tongue: :whistle: :pray: =P~ #-o :-??
Vezi mai multe zâmbete
Dimensiune font:
Culoare font
Întrebare
Ce an a fost anul trecut?:
Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
 

Următorul

Mergi la:  

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron

Reclame

Furnizat de phpBB | phpBB România
Afiliaţi: Lucrări de licenţă | Lucrări la comandă | Reparaţii televizoare | Divina's Boutique | Livrare cadouri în Spania
Link-ul tău aici | Link-ul tău aici | Link-ul tău aici | Link-ul tău aici | Link-ul tău aici


Găzduire Web - Hostico