SPIRU HARET

Forumul studenţilor
Acum este 29/03/2024 08:05
Daţi-ne like pe pagina oficială de FaceBook

Reclame


Ora este UTC + 2 [ DST ]

Editare link-uri si ads. mail

Conversaţii interne

Editare link-uri si ads. mail

Mesajde lancerego » 13/02/2007 13:14

Rugamintea mea este sa editati toate link-urile caatre alte site-uri mai ales cele de la "concurenta" www.roadiro.ro".
Se face de genul acesta [url=www.adresa site.domeniu] aici [/url]

Credeti ca e ncesar sa editam si ads. de mail in posturile in care se scrie:"trimite si mie pe ads gigi@yahoo.com" ?
Sa-l editam de genul gigi@xxxxx.com
Imagine Informatica ID
"Un om destept nu comite greseli minore"(Goethe)
Avatar utilizator
lancerego
Fondator
Fondator
 
Mesaje: 120
Membru din: 17/01/2007 12:38
Localitate: Buzau
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde mishu » 13/02/2007 20:42

Sunt de acord cu aceasta idee.
Avatar utilizator
mishu
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 514
Membru din: 19/01/2007 21:00
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde lancerego » 23/02/2007 15:14

Am reusit ca din setarile forumului sa fac ca ads. de mail sa nu mai apara complet...
Link-ul catre forumul roadiro nu mai apare nici asta... link-urile catre site-uri gen fac. spiru haret, sau altele care au caracter educativ nu le editati decat daca considerati ca vor reclama.
Imagine Informatica ID
"Un om destept nu comite greseli minore"(Goethe)
Avatar utilizator
lancerego
Fondator
Fondator
 
Mesaje: 120
Membru din: 17/01/2007 12:38
Localitate: Buzau
Puncte de reputaţie: 0

Exemplu

Mesajde kronosro » 26/02/2007 22:42

http://spiruharet-bz.myforum.ro/forumul-spiru-haret-vn-vt692.html?highlight=

Ce facem cu acest subiect? Are link la "comcurenta". Ramina sau nu?
Spiru Haret, Mate-Info, ID, an1
Avatar utilizator
kronosro
Membru
Membru
 
Mesaje: 334
Membru din: 20/01/2007 15:02
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Forum concurent fara activitate

Mesajde sede0202 » 27/02/2007 20:02

Este forum concurent si l-am editat micsorand fontul la 3. Atat timp cat tipul care a postat este moderator acolo nu cred ca mai e loc de interpretari. Am avut net-ul picat 2 zile. Vai de mama lor!
AM RENUNTAT LA LUPTA!!!
Avatar utilizator
sede0202
Membru
Membru
 
Mesaje: 168
Membru din: 02/02/2007 12:16
Localitate: Anywhere
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde kronosro » 27/02/2007 22:11

L-am si inchis.

Vai de mama cui? :lol:
Spiru Haret, Mate-Info, ID, an1
Avatar utilizator
kronosro
Membru
Membru
 
Mesaje: 334
Membru din: 20/01/2007 15:02
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde sede0202 » 01/03/2007 07:43

Avem pe cineva care se omoara posteze un link la un forum din Focsani unde e moderator. Este a doua oara. Insa de data asta a trimis link-ul in semnatura astfel incat sa nu-l putem edita. A postat si variante de raspuns asa ca nu stiu daca sa sterg postul sau nu. Daca sterg privez unii colegi de posibile raspunsuri corecte. Altfel, are deja aproape 50 vizualizari. Ii trimit PM.
http://spiruharet-bz.myforum.ro/drept-administrativ-vt739.html
AM RENUNTAT LA LUPTA!!!
Avatar utilizator
sede0202
Membru
Membru
 
Mesaje: 168
Membru din: 02/02/2007 12:16
Localitate: Anywhere
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde kronosro » 01/03/2007 09:12

Pai am rezolvat!
Am copiat ce era acolo si am dat post reply. Dupa care , am sters postul tipului.
Asa , el nu mai are la ce face reclama iar ceilalti colegi nu vor fi privati de raspunsuri.

Poate ne de lancerego un "pont" despre cum sa editam si semnatura unui user. :-P
Spiru Haret, Mate-Info, ID, an1
Avatar utilizator
kronosro
Membru
Membru
 
Mesaje: 334
Membru din: 20/01/2007 15:02
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

foarte inteligent

Mesajde sede0202 » 01/03/2007 12:16

ma bucur pentru ideea pe care ai avut-o. Chiar ma gandeam daca sunt corecte raspunsurile. I-am dat PM. Daca mai apare cu prostii eu spun sa-l eliminam.
AM RENUNTAT LA LUPTA!!!
Avatar utilizator
sede0202
Membru
Membru
 
Mesaje: 168
Membru din: 02/02/2007 12:16
Localitate: Anywhere
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde kronosro » 01/03/2007 21:38

tocmai am primit PM de la @floryn care este foarte suparat ca i-am editat postul. Dar atit de suparat :weep: incit a mincat si cratima de la mi-ai.... :whistle:

Nu stiu cum sa-i raspund mai frumos (sa nu fie lezat bietul user) ca nu admitem reclama pe acest forum...

Iata mesajul:

"De la: Floryn
Catre: kronosro
Trimis: 01/03/2007 17:10
Subiect: Salut Comenteaza mesajul
am si eu o intrebare de ce miai editat mesajul?

_________________
www.spiruharet-vn.myforum.ro"

nu putea lipsi link-ul din semnatura.... :lol:
Spiru Haret, Mate-Info, ID, an1
Avatar utilizator
kronosro
Membru
Membru
 
Mesaje: 334
Membru din: 20/01/2007 15:02
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Poate e dus

Mesajde sede0202 » 02/03/2007 05:37

Imi este greu sa cred ca nu e batut in cap. I-am dat si PM explicit, am editat un post identic la aceiasi facultate, undeva la limba franceza si el...este inocent. Vede care e ideea insa merge mai departe si te trage de urechi.Chiar asa, de ce i-ai editat postul? :lol:
Sper sa am bunul simt sa nu intru pe acolo sa-l fac sa planga!
Adica sar putea sai fac viata amara daca tiar mai face reprosuri! :w00t:
AM RENUNTAT LA LUPTA!!!
Avatar utilizator
sede0202
Membru
Membru
 
Mesaje: 168
Membru din: 02/02/2007 12:16
Localitate: Anywhere
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mishu » 02/03/2007 18:29

Daca tu,@sede0202, care esti cel mai amabil dintre noi , il faci sa planga .....iti poti imagina ce i-am face noi?! :shoot:
Spiru Haret, Mate-Info, ID, an1
Avatar utilizator
mishu
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 514
Membru din: 19/01/2007 21:00
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde kronosro » 02/03/2007 19:06

:hang: :chop: :chair: :shoot2: :rocket: :shovel:
Spiru Haret, Mate-Info, ID, an1
Avatar utilizator
kronosro
Membru
Membru
 
Mesaje: 334
Membru din: 20/01/2007 15:02
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde lancerego » 04/03/2007 02:26

Semnaturile nu le pot edita decat eu de aceea am deschis pe aceasta arie un subiect in care v-am rugat sa treceti toti userii cu astfel de probleme. ;-) Asa ii pot lua eu mai repede ca nu prea am timp de net :-(
Imagine Informatica ID
"Un om destept nu comite greseli minore"(Goethe)
Avatar utilizator
lancerego
Fondator
Fondator
 
Mesaje: 120
Membru din: 17/01/2007 12:38
Localitate: Buzau
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde kronosro » 04/03/2007 10:57

OK

Suparatul nr. 1 este @Floryn
Spiru Haret, Mate-Info, ID, an1
Avatar utilizator
kronosro
Membru
Membru
 
Mesaje: 334
Membru din: 20/01/2007 15:02
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

daca ai timp

Mesajde sede0202 » 04/03/2007 11:05

Poti sa-l iei in calcul pe @floryn.
Abia am primit 2 PM de la el. E suparat tare ca i-am editat postul. Si ironic, daca nu prost, fiindca a zis ca puteam sa-i sterg semnatura. Ceea ce nu se poate si el ar fi trebuit sa stie fiindca e moderator. Bineinteles are in continuare semnatura cu forumul de la Focsani.
AM RENUNTAT LA LUPTA!!!
Avatar utilizator
sede0202
Membru
Membru
 
Mesaje: 168
Membru din: 02/02/2007 12:16
Localitate: Anywhere
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde kronosro » 04/03/2007 11:09

Tocmai am vazut un post al lui @floryn si nu are nimic in semnatura.
O fi inteles cum sta treaba pe aici?
Spiru Haret, Mate-Info, ID, an1
Avatar utilizator
kronosro
Membru
Membru
 
Mesaje: 334
Membru din: 20/01/2007 15:02
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde kronosro » 04/03/2007 11:14

Mai e o problema legata de noua practica de a posta niste link-uri unde se afla rezolvarile.
Personal, nu sint de acord cu asta. Daca tot le au, sa le puna pe forum. Asa vor putea fi discutate de toti membrii care sint interesati. Nu are sens sa dea jos fiecare acel fisier sau sa faca trafic pe acea adresa.

@lancerego, ai vreo solutie pentru asta? Ca pe mine ma bate gindul sa sterg aceste posturi, dar ma gindesc ca totusi, cineva are nevoie de raspunsuri.

@mishu, @sede, poate aveti si voi vreo idee...
Spiru Haret, Mate-Info, ID, an1
Avatar utilizator
kronosro
Membru
Membru
 
Mesaje: 334
Membru din: 20/01/2007 15:02
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

cateva precizari

Mesajde sede0202 » 04/03/2007 13:39

1. @floryn se zbate degeaba si cred ca este un pic pe dinafara subiectului cat timp pe forumul pe care il promoveaza nu sunt mai mult de 10 posturi. Binenteles, ele sunt generice, pentru a crea subiecte in cadrul forumului. Evident m-am inregistrat acolo sub alt nume, asa ca pot circula in voie pentru spionaj. Tind sa cred ca ce face el se numeste zbatere fara succes, fiindca oricine da pe linkul lui nu gaseste ce are la noi sub nici o forma. Oricum nu trebuie sa incurajam astfel de practici, dimpotriva ar trebui sa fim foarte virulenti cu ei fiindca abat atentia oamenilor (care sunt sigur ca nu au suficient timp) si ii indreapta catre lucruri nefolositoare.
2. Vorbind de celelalte forumuri cred ca este binevenita ideea premierii (acordarii statutului de VIP) membrilor cu cele mai eficiente posturi, adica a celor care au fost realmente activi in rezolvarea subiectelor (nu cu posturi de genul ,, are cineva.....,, ) chiar daca au avut un numar de mesaje mic. Aici ajung la vorba lui @lancerego: ,, Calitate, nu cantitate!,, Stiu ca acest punct de vedere nu trebuia expus aici, in cadrul acestui subiect, insa este mai usor pentru noi, cei care facem un fel de politie a forumului si navigam printre multe subiecte, sa o facem si atunci cand vorbim intre noi. Daca va deranjeaza sa-mi spuneti si pun mesajele 2 si 3 la locul lor.
3. O alta idee este de a face ceva frumos pentru fetele care intra pe forum. Este perioada lor si cred ca un gest frumos nu strica si mai ales, nu costa. Si chiar daca ar costa cred ca merita.
4. In privinta celor care fac linkuri catre alte forumuri si nu posteaza subiectele cred ca este bine sa fim maleabili, sa-i convingem sa posteze subiectele, indiferent de unde le au si sa renunte la reclama. Daca nu reusim asa, le stergem posturile si intram noi acolo unde au facut link, luam subiectele si le postam noi. Asa reusim sa captam interesul altor colegi si credeti-ma ca un forum cu subiecte rezolvate se bucura de o reclama nemaipomenita nu prin linkuri pe forumuri concurente, ci prin metoda populara,, din gura in gura,, (nu va ganditi la prostii :-D ). Eu am auzit la Centrul din Braila si am facut si eu reclama, asa ca din intamplare, nu agresiv, cum ca forumul de la Buzau este excelent. Este o chestie care nu are legatura si este mult mai palpabila decat orice statistica data prin instrumente de masurare (numar vizitatori, numar posturi, membri, etc...).
5. Hai ca glumeam, nu mai este nimic stiu ca este obositor sa vedeti ce-mi trece prin cap. Oricum, astept pareri.
AM RENUNTAT LA LUPTA!!!
Avatar utilizator
sede0202
Membru
Membru
 
Mesaje: 168
Membru din: 02/02/2007 12:16
Localitate: Anywhere
Puncte de reputaţie: 0

Re: cateva precizari

Mesajde kronosro » 04/03/2007 16:46

sede0202 scrie:

[b]3.
O alta idee este de a face ceva frumos pentru fetele care intra pe forum. Este perioada lor si cred ca un gest frumos nu strica si mai ales, nu costa. Si chiar daca ar costa cred ca merita.


Stiu ca este perioada lor (chiar daca a mai ramas putin din ea). Insa, numai @lancerego mai poate face ceva in plus pentru asta. Pacat ca nu putem sti sexul userului dupa ID. Si nici nu e vreo posibilitate de a verifica veridicitatea afirmatiilor userilor. Astfel, am putea fi mai blinzi cu ele, atunci cind incalca regulamentul.
Noi sintem, deocamdata, limitati la "moderarea forumului".

Cit despre @floryn, ce sa zic? Poate ar trebui supravegheat o perioada; poate a inteles omul de vorba buna... :-P . Dar daca va continua sa incalce regulile, eu zic (cu acordul lui @lancerego) sa incepem prin a-i sterge sistematic posturile. Copiem continutul "util" si il postam ca reply apoi "delete" la postul lui.

@lancerego
Pareri despre asta?
Apoi, se termina sesiunea. Putem crea noi subiecte de interes general? Poate asa ii vom tine :"in priza" pe userii activi. Cit despre raportul calitate/cantitate, ar trebui si aici facut ceva . Incepe sa tinda catre 0 8-)
Spiru Haret, Mate-Info, ID, an1
Avatar utilizator
kronosro
Membru
Membru
 
Mesaje: 334
Membru din: 20/01/2007 15:02
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mishu » 04/03/2007 17:22

Mai baieti dar stiu ca aveti ceva idei si toate bune dar cel mai mult am apreciat-o pe cea cu "fetele de pe forum". Gestul conteaza @sede si e dragut din partea ta ca te-ai gandit la asta.
Spiru Haret, Mate-Info, ID, an1
Avatar utilizator
mishu
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 514
Membru din: 19/01/2007 21:00
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde kronosro » 05/03/2007 19:15

Am o problema. Nu mai pot schimba culoarea la text. Ia tag-urile dar nu schimba culoarea.
Exemplu. postul lui @drroxy1967 de aici: http://spiruharet-bz.myforum.ro/limba-engleza-mfc-cig-an1-id-vt125.html?highlight=
Spiru Haret, Mate-Info, ID, an1
Avatar utilizator
kronosro
Membru
Membru
 
Mesaje: 334
Membru din: 20/01/2007 15:02
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

rezolvat

Mesajde sede0202 » 05/03/2007 21:16

E cazul sa o lasi si tu mai usor! Sigur din cauza oboselii nu ai observat ca aveai dezactivat codul BB in acel mesaj. :-) Nu te supara. Si eu fac niste erori din cauza oboselii... :wall:
AM RENUNTAT LA LUPTA!!!
Avatar utilizator
sede0202
Membru
Membru
 
Mesaje: 168
Membru din: 02/02/2007 12:16
Localitate: Anywhere
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mishu » 06/03/2007 11:40

Nu am mai intrat de mult si s-ar putea voi sa stiti despre ce e vb. : a aparut un forum al facultatii spiru haret si cineva de la anul II MAEI a postat adresa acolo ,eu am editat-o considerand ca e reclama . Ar tb. dat un avrtizment pt. @onyioana?! Voi ce credeti?
Spiru Haret, Mate-Info, ID, an1
Avatar utilizator
mishu
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 514
Membru din: 19/01/2007 21:00
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde kronosro » 06/03/2007 20:32

Parerea mea? DELETE topic!!!
Nu de alta dar acolo putem fi supravegheati super usor si apoi o sa ne miram ca se schimba subiecte, ca unii pica fara motiv, sau alte asemenea...
Spiru Haret, Mate-Info, ID, an1
Avatar utilizator
kronosro
Membru
Membru
 
Mesaje: 334
Membru din: 20/01/2007 15:02
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid
Nume utilizator:
Subiect:
Mesaj:
Zâmbete
:D :) :( :o :shock: :? 8-) :)) X( ;;) :oops: :(( :roll: :wink: :| ~X( :x :mrgreen: :twisted: [-X :arrow: /:) O:-) :)] =; [-( :-? :-$ :sick: :)]- L-) :tongue: :whistle: :pray: =P~ #-o :-??
Vezi mai multe zâmbete
Dimensiune font:
Culoare font
Întrebare
Ce an a fost anul trecut?:
Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
 

Următorul

Mergi la:  

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori

cron

Reclame

Furnizat de phpBB | phpBB România
Afiliaţi: Lucrări de licenţă | Lucrări la comandă | Reparaţii televizoare | Divina's Boutique | Livrare cadouri în Spania
Link-ul tău aici | Link-ul tău aici | Link-ul tău aici | Link-ul tău aici | Link-ul tău aici


Găzduire Web - Hostico