SPIRU HARET

Forumul studenţilor
Acum este 19/05/2024 06:22
Daţi-ne like pe pagina oficială de FaceBook

Reclame


Ora este UTC + 2 [ DST ]

SEM. 1 engleza-japoneza

Grile, răspunsuri, discuţii, pentru toate formele de învăţămînt
Reguli forum
Citiţi regulamentul înainte de a scrie pe forum
Folosiţi Imagine căutarea înainte de a deschide un subiect nou

SEM. 1 engleza-japoneza

Mesajde sakura » 26/02/2007 21:45

Salut!
Este cineva care studiaza japoneza?
Avatar utilizator
sakura
Membru
Membru
 
Mesaje: 6
Membru din: 26/02/2007 21:32
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

nihongo

Mesajde tinuviel1969 » 09/03/2007 13:17

Servus,
Eu sunt la Engleza/Italiana anul IV ID. Am ales Japoneza ca a treia limba straina! Am ajuns la nivelul kanji! Ce te/ar interesa??? :innocent:
Zana elfilor
Avatar utilizator
tinuviel1969
Membru
Membru
 
Mesaje: 4
Membru din: 09/03/2007 13:07
Localitate: Turnu/Magurele
Puncte de reputaţie: 0

bravo!

Mesajde sakura » 09/03/2007 17:40

Multumesc! credeam ca sunt singura cu piticei japonezi :-D Pe la kanji sunt si eu.... ei, pe la cele mai usurele...
In primul rand sunt foarte curioasa cum se dau examenele la japoneza. tot un multiple choice pe calculator? sau sunt pe suport de hartie?
Avatar utilizator
sakura
Membru
Membru
 
Mesaje: 6
Membru din: 26/02/2007 21:32
Puncte de reputaţie: 0

examenele

Mesajde tinuviel1969 » 10/03/2007 19:05

Servus din nou,
Eu le/am dat mereu pe suport de hartie! Au fost trimise prin fax la centrul I.D. Tu banuiesc ca esti la zi, asa ca iti va fi mai usor! Titulara de disciplina, Raluca Nicolae este un fenomen, in sensul bun al cuvantului! Dar are si ea ambitia, ca orice profesor care se respecta ca studentii ei sa stie sa scrie in japoneza, nu sa incercuie posibile raspunsuri! Exista un manual dupa care face cursuri cu studentii de la zi, minna no ninhongo, dar eu, pentru ca era optional am dat mereu examene dupa cursul angelei hondru! Daca esti la kanji, poate imi impartasesti si mie, dupa ce carti inveti...doar ca sursa posibila de consultare! Mi/ar place sa stiu mai mult despre cum ai ajuns la ideea de a invata japoneza, cum te/ai descurcat pana la ideea de a urma facultatea, etc. Nu te speria, lucruri de bun/simt! Numai bine!
Zana elfilor
Avatar utilizator
tinuviel1969
Membru
Membru
 
Mesaje: 4
Membru din: 09/03/2007 13:07
Localitate: Turnu/Magurele
Puncte de reputaţie: 0

multumesc

Mesajde sakura » 10/03/2007 21:19

Multumesc de informatii! Nu sunt la zi. Am cochetat cu japoneza de cativa ani, microbul l-am dobandit de cand eram studenta la prima facultate. Acum m-am hotarat ca e timpul sa fac si asa ceva, de plăcere :-P , cam greu cu timpul si cu serviciul, prin urmare am optat pentru ID.
Deja m-ai facut curioasa in ceea ce o priveste pe aceasta profesoara care se respecta. MI-ar placea să o cunosc. Sincer si mie mi se pare normal ca examenele pt limbile care necesita "desene" sa fie date pe hartie.
Avatar utilizator
sakura
Membru
Membru
 
Mesaje: 6
Membru din: 26/02/2007 21:32
Puncte de reputaţie: 0

profesoara

Mesajde tinuviel1969 » 10/03/2007 21:24

Si eu sunt in aceeasi situatie cu serviciul! Pe mine m/a testat ceva mai dur dar a meritat! Daca esti din Bucuresti, o poti gasi joia si vinerea, dupa 10 dimineata! Daca esti o persoana care are valori personale sigur o sa/ti placa! In rest ne mai aizim pe aici! O duminica placuta!
Zana elfilor
Avatar utilizator
tinuviel1969
Membru
Membru
 
Mesaje: 4
Membru din: 09/03/2007 13:07
Localitate: Turnu/Magurele
Puncte de reputaţie: 0

multumesc

Mesajde sakura » 10/03/2007 21:24

Multumesc de informatii! Nu sunt la zi. Am cochetat cu japoneza de cativa ani, microbul l-am dobandit de cand eram studenta la prima facultate. Acum m-am hotarat ca e timpul sa fac si asa ceva, pentru mine :-P , cam greu cu timpul si cu serviciul, prin urmare am optat pentru ID.
Deja m-ai facut curioasa in ceea ce o priveste pe aceasta profesoara care se respecta. MI-ar placea să o cunosc. Sincer si mie mi se pare normal ca examenele pt limbile care necesita "desene" sa fie date pe hartie.
Minna no nihongo se poate procura de la facultate? Eu am niste carti japoneze. Pentru kanji folosesc un xerox dupa Basic Kanji Book, vol I. Imi este destul de greu fara indrumare, dar, avand in vedere că invat de placere, ma descurc. Totusi am momente cand :w00t: ....
Avatar utilizator
sakura
Membru
Membru
 
Mesaje: 6
Membru din: 26/02/2007 21:32
Puncte de reputaţie: 0

on line

Mesajde tinuviel1969 » 10/03/2007 21:27

messenger Id/ul meu este tot tiniviel1969
putem discuta daca vrei
Zana elfilor
Avatar utilizator
tinuviel1969
Membru
Membru
 
Mesaje: 4
Membru din: 09/03/2007 13:07
Localitate: Turnu/Magurele
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde sakura » 10/03/2007 21:27

Nu sunt din Bucuresti. :-( O duminica placuta si tie.
Avatar utilizator
sakura
Membru
Membru
 
Mesaje: 6
Membru din: 26/02/2007 21:32
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde sakura » 05/04/2007 20:49

Am Minna no Nihongo. suport electronic.
Avatar utilizator
sakura
Membru
Membru
 
Mesaje: 6
Membru din: 26/02/2007 21:32
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid
Nume utilizator:
Subiect:
Mesaj:
Zâmbete
:D :) :( :o :shock: :? 8-) :)) X( ;;) :oops: :(( :roll: :wink: :| ~X( :x :mrgreen: :twisted: [-X :arrow: /:) O:-) :)] =; [-( :-? :-$ :sick: :)]- L-) :tongue: :whistle: :pray: =P~ #-o :-??
Vezi mai multe zâmbete
Dimensiune font:
Culoare font
Întrebare
Ce an a fost anul trecut?:
Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
 


Mergi la:  

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron

Reclame

Furnizat de phpBB | phpBB România
Afiliaţi: Lucrări de licenţă | Lucrări la comandă | Reparaţii televizoare | Divina's Boutique | Livrare cadouri în Spania
Link-ul tău aici | Link-ul tău aici | Link-ul tău aici | Link-ul tău aici | Link-ul tău aici


Găzduire Web - Hostico