SPIRU HARET

Forumul studenţilor
Acum este 17/05/2024 05:01
Daţi-ne like pe pagina oficială de FaceBook

Reclame


Ora este UTC + 2 [ DST ]

Mod desfasurare examen....

Grile, răspunsuri, discuţii, pentru toate formele de învăţămînt
Reguli forum
Citiţi regulamentul înainte de a scrie pe forum
Folosiţi Imagine căutarea înainte de a deschide un subiect nou

Mod desfasurare examen....

Mesajde moro » 25/01/2007 22:11

Voi v-ati mai interesat la secretariat? Eu sunt in Galati si desi pe site si pe oriunde vrei pe net este afisat oficial data pt geometrie analitica 28 ianuarie la secretariat s-a afisat data de 27 si au spus ca sambata 27 se da examenul ..de la 8 la9...Chestia asta suprapusa peste calitatea deplorabila a cursurilor ma face sa ma gandesc numai la calitatea acestei institutii.... Ma simt iar ca in timpul primei facultati cand fiecare prof facea ce voia iar secretarele iti eliberau sau nu acte dupa voia lor cum dealtfel iti dadeau si informatiile. Zau ca m-am saturat de tara asta.
moro
Membru
Membru
 
Mesaje: 13
Membru din: 23/01/2007 21:25
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde kronosro » 25/01/2007 22:21

ia uite ce zice la avizier pt Galati:

Universitatea Spiru Haret
Facultatea Matematică-Informaticã
Centrul Teritorial ID …GALAŢI..
PROGRAMAREA SESIUNII DE IARNA
27 ianuarie – 31 martie 2007
Anul universitar 2006-2007
Anul de studiu I
Specializarea Informaticã
NR
CR
T
DISCIPLINA
PROFESOR
DATA
EXAMINĂ
RII
Ora
Examene
simultan
oficializate
1 Algebră 1 Lect. univ. drd. Tufan lorena 24 februarie 8,00-9,00 Da
2 Analiză matematică
1
Prof. univ. dr. Chiţescu Ion 17 martie 8,00-9,00 Da
3 Geometrie analitică Prof . univ. dr. Duda Gheorghe
Iordan Iosif
28 ianuarie 8,00-9,00 Da
4 Algoritmi şi
programare
Lect. univ. Dr . Bârză Silviu 4 februarie 8,00-9,00 Da
5 Arhitectura
sistemelor de calcul
Prof univ. dr Albeanu Grigore 11 februarie 8,00-9,00 Da
Avatar utilizator
kronosro
Membru
Membru
 
Mesaje: 334
Membru din: 20/01/2007 15:02
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde moro » 25/01/2007 22:29

Am citit si eu si ma bazam ca am sambata toata sa mai tocesc, dar azi au fost 2 persoane pe care le cunosc la secretariat la noi in galati si acolo au fost anuntati ca la geometrie este pe 27. Eu nu mai inteleg nimic... bine ca nu ne-a spus maine... si pana la urma ce fel de invatamant la distanta este asta daca trebuie sa merg aproape zilnic acolo sa vad daca nu s-a modificat ceva? CRed ca toti suferim de lipsa de timp .
moro
Membru
Membru
 
Mesaje: 13
Membru din: 23/01/2007 21:25
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mobutu » 26/01/2007 10:46

moro scrie:
Am citit si eu si ma bazam ca am sambata toata sa mai tocesc, dar azi au fost 2 persoane pe care le cunosc la secretariat la noi in galati si acolo au fost anuntati ca la geometrie este pe 27. Eu nu mai inteleg nimic... bine ca nu ne-a spus maine... si pana la urma ce fel de invatamant la distanta este asta daca trebuie sa merg aproape zilnic acolo sa vad daca nu s-a modificat ceva? CRed ca toti suferim de lipsa de timp .


Moro, am sunat acum 5 minute la facultate/secretariat. La specializarea informatica ex la geom analitica e pe 28 nu pe 27. La galati asta.
mobutu
Membru
Membru
 
Mesaje: 20
Membru din: 23/01/2007 13:18
Localitate: Galati
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde moro » 26/01/2007 10:51

Sigur?
Numai inteleg nimic... ..Scuza-ma dar cred ca o sa ma duc sa verific cu ochii mei proprii... Prea multe informatii deosebite. :))
moro
Membru
Membru
 
Mesaje: 13
Membru din: 23/01/2007 21:25
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mobutu » 26/01/2007 10:54

moro scrie:
Sigur?
Numai inteleg nimic... ..Scuza-ma dar cred ca o sa ma duc sa verific cu ochii mei proprii... Prea multe informatii deosebite. :))


Asa am patit si eu. Dar decat sa faci scurta la picioare pana acolo mai bine da un telefon (0236/466575). Zilele trecute pe avizierul de jos de la ei nici macar nu era afisat examenul cu data si ora lui.. E posibil sa nu fie nici azi.
mobutu
Membru
Membru
 
Mesaje: 20
Membru din: 23/01/2007 13:18
Localitate: Galati
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde moro » 26/01/2007 11:09

am sunat si eu si ai dreptate. Este pe 28... parea chiar nervoasa tipa cand mi-a raspuns... ma rog .. . nu inteleg cum de s-a u inselat atatia...
toate bune
moro
Membru
Membru
 
Mesaje: 13
Membru din: 23/01/2007 21:25
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde johnny_tl » 26/01/2007 20:20

pe topicul de algebra se spune ca s-a dat din teste si teme de pe blackboard, dar in metodoligie spune: "...studentul accesează testul, care este generat automat de serverul central prin alegerea aleatoare a unui număr prestabilit de întrebări (20) din fondul total de întrebări, publicat în prealabil pe internet, în Avizierul Virtual.". Nu mai inteleg nimic.

Tin sa multumesc toturor celor care intradevar au muncit la rezolvarea grilelor si fara de care multi dintre noi nu ar fi facut nimic. Am sa incerc sa particip si si eu la urmatoarele rezolvari mai pitin la cele pt urmatorul examen pt ca plec in delegatie si aterizez exact in ziua examenului.

Sper ca subiectele sa fie cele la care s-a muncit atat de mult.

Inca o data va multumesc.

BAFTA TUTUROR.
johnny_tl
Membru
Membru
 
Mesaje: 3
Membru din: 25/01/2007 18:46
Localitate: Tulcea
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde kronosro » 26/01/2007 20:25

deci uite cum a fost (din ce am vorbit cu florin):
s-au dat 10 intrebari din cele 70 de pe blackboard
timp la dispozitie :1ora
cele 21 de exercitii de pe avizier se pare ca se regasesc intre cele 70 de pe blackboard
nu s-a folosit platforma blackboard!!!!!!!
Avatar utilizator
kronosro
Membru
Membru
 
Mesaje: 334
Membru din: 20/01/2007 15:02
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde lancerego » 26/01/2007 20:47

Unele Centre Teritoriale nu au posibilitatea sa sustina examenul on-line deci studentii vor fi altfel examinati.
Toti cei care incep cu geometria duminica la ora 09.00 sustin acelasi test, on-line.
:!: PS: Va rog sa ramaneti on-topic iar celelalte discutii sa le purtati in subiectele destinate lor sau deschideti unul nou.
Ultima oară modificat de lancerego pe 26/01/2007 20:51, modificat 1 dată în total.
Imagine Informatica ID
"Un om destept nu comite greseli minore"(Goethe)
Avatar utilizator
lancerego
Fondator
Fondator
 
Mesaje: 120
Membru din: 17/01/2007 12:38
Localitate: Buzau
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde kronosro » 26/01/2007 20:48

si asta te face sa crezi ca se va da examen pe noua platforma Blackboard?
Avatar utilizator
kronosro
Membru
Membru
 
Mesaje: 334
Membru din: 20/01/2007 15:02
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde phrozenb » 27/01/2007 01:42

Buna ziua,

Are cineva informatii despre cum se desfasoara examenul? Cine supravegheaza, cum?

In grila care o primesti la examen sunt trecute si numal problemei din lista originala de 100?

Cum se pot folosi in mod eficient "rezolvarile" in scopul promovarii?

------------------------- continuare ----------------------------

am citit si PDF-ul despre blackboard si cum se desfasoara examenele... ei zic 20 de intrebari in maxim 30 de min...

pai in timpul asta reusesti sa localizezi problemele in testul initial si sa bifezi raspunsurile pe pagina web... si ATAT

adica noi trebuie sa rezolvam problemele acasa si sa venim cu ele rezolvate si doar sa bifam alea? sau cum?
phrozenb
Membru
Membru
 
Mesaje: 17
Membru din: 27/01/2007 01:40
Localitate: Iasi, FF
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde kronosro » 27/01/2007 12:57

am sunat la fac. (nu am vorbit cu secretara de la Mate-info) si mi-a zis sa venim mai devreme putin , cu ambele chitante si BI/CI
Avatar utilizator
kronosro
Membru
Membru
 
Mesaje: 334
Membru din: 20/01/2007 15:02
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde phrozenb » 27/01/2007 22:58

interesant... sa avem ambele chitante...

de ce? doar scrie pe a 2-a chitanta c/v Rata II de scolarizare ... daca e rata 2, inseamna ca a fost si rata 1, dar pt unii e greu :)
phrozenb
Membru
Membru
 
Mesaje: 17
Membru din: 27/01/2007 01:40
Localitate: Iasi, FF
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde caraiman » 29/01/2007 22:09

Am dat examenul geometrie analitica iar platforma pe care am folosit-o a fost exam.ViewPro deci in nici un caz blackboard. Au fost 10 intrebari asemanatoare celor care erau prezentate on avizierul virtual. M-a mirat ca au fost multi care au picat, foarte multi mai exact, dar e adevarat, a fost cam dificil.
Sper ca urmatorul examen (algoritmi si programare) sa fie mai accesibil mai ales ca sunt doar 20 de pagini de tocit.
Avatar utilizator
caraiman
Membru
Membru
 
Mesaje: 31
Membru din: 29/01/2007 22:02
Localitate: Prin Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde caraiman » 29/01/2007 22:10

ca o adaugare, sa aveti bi si ultima rata la voi cand mergeti la examen ca sa va scutiti de unuele neplaceri cum ar fi declaratii ca ati platit rata, dupa care trebuie sa mai faceti un drum pana la fac.
Avatar utilizator
caraiman
Membru
Membru
 
Mesaje: 31
Membru din: 29/01/2007 22:02
Localitate: Prin Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

La Tg-Jiu

Mesajde thund3r » 17/03/2007 13:43

Salutare...
La noi aici la Tg-Jiu ne`a cerut in prima parte a sesiunii sa venim la noi doar cu chitantele, conform carora am platit ratele I si II.
Bineinteles ca le`am uitat acasa de fiecare data, dar nu a fost o mare problema, pentru ca o singura data le`a solicitat.
Iata ca se termina sesiunea de examene si nu ne`a mai cerut nici un act de atunci.
In sala supravegherea este slaba si bineinteles ca avem internet si se poate foarte usor accesa o pagina web personala, unde sa existe posibilele subiecte de pe acest forum.
De asemenea tin sa va anunt ca se poate deschide examview de mai multe ori si se pot depista usor rezultatele corecte. Pentru mai multe detalii despre micile trucuri pe care le putem face, cei interesati sa posteze aici si eu voi da detaliile necesare.
O zi buna...
Ai ales solutia nefericita de a posta metode de furt pe timpul examenelor. Nu toleram asemenea metode. Dealtfel cred ca postezi mult offtopic si asta cam peste tot sede0202.
just thund3r
Avatar utilizator
thund3r
Membru
Membru
 
Mesaje: 23
Membru din: 28/01/2007 20:29
Localitate: Tg-Jiu
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde mishu » 09/04/2007 13:45

Pentru orice noutate privind BB, avizier virtual, restante, materii optionale, grile, etc. vezi http://spiruharet-bz.myforum.ro/avizier ... t1039.html

Subiect inchis!
Spiru Haret, Mate-Info, ID, an1
Avatar utilizator
mishu
Administrator
Administrator
 
Mesaje: 514
Membru din: 19/01/2007 21:00
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0


Mergi la:  

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 14 vizitatori

cron

Reclame

Furnizat de phpBB | phpBB România
Afiliaţi: Lucrări de licenţă | Lucrări la comandă | Reparaţii televizoare | Divina's Boutique | Livrare cadouri în Spania
Link-ul tău aici | Link-ul tău aici | Link-ul tău aici | Link-ul tău aici | Link-ul tău aici


Găzduire Web - Hostico